Bosa je krásné město ležící na západním pobřeží Sardinie. Bosa, která se nachází na březích řeky Temo, je známá svými barevnými domy u řeky, středověkými uličkami, historickou architekturou a malebným okolím.

Jedním z vrcholů Bosy je dobře zachovalé staré město známé jako „Sa Costa“. Staré město nabízí úzké dlážděné uličky, pastelově zbarvené domy a malebná náměstí. Návštěvníci mohou prozkoumat okouzlující historické centrum, navštívit katedrálu Bosa a její zvonici a objevit skryté skvosty, jako je hrad Malaspina, který nabízí panoramatický výhled na město a řeku.

Bosa je také známá svými výraznými vícebarevnými domy podél nábřeží. Tato ikonická řada domů, známá jako „Sa Costa de sa Pisis“, vytváří scénu hodnou pohlednice a je oblíbeným námětem fotografů a umělců.


Řeka Temo dodává Bose kouzlo. Je to jedna z mála splavných řek na Sardinii a poskytuje městu malebnou kulisu. Návštěvníci se mohou vydat na výlet lodí po řece, užívat si poklidnou atmosféru a užívat si krásy okolní krajiny.

Bosa Marina, která se nachází kousek od starého města, nabízí krásnou pláž, kde mohou návštěvníci relaxovat, plavat a opalovat se. Pláž je známá svým zlatým pískem a průzračnou vodou, díky čemuž je oblíbeným místem pro plážové návštěvníky v letních měsících.

Za městem nabízí okolní krajina Bosa příležitosti pro outdoorové aktivity a poznávání. Návštěvníci se mohou vydat na pěší túru do okolních kopců, navštívit místní vinařství na ochutnávky vín nebo se vydat dál a objevovat krásné pobřeží a skryté zátoky.

Město je živější, ale z důvodu nízkého počtu písečných pláží nebývá přeplněné.

Nejbližší pláže:

  • Bosa Marina
  • Cala ‚e Moro
  • Pláž Turas

Navštivte také ostrov Rhodos