Villasimius

je oblíbená turistická destinace na jihovýchodním pobřeží Sardinie v Itálii. Je známý pro své úžasné pláže, křišťálově čisté vody a přírodní krásy. Villasimius je malé město, které nabízí okouzlující a uvolněnou atmosféru, díky čemuž je ideálním místem pro dovolenou na pláži.

Jednou z hlavních atrakcí Villasimius jsou jeho malebné pláže. Pobřeží zdobí řada nádherných písečných pláží, jako jsou Spiaggia di Porto Giunco, Spiaggia di Simius a Punta Molentis. Tyto pláže se mohou pochlubit jemným bílým pískem a tyrkysovou vodou, což vytváří prostředí jako v ráji. Návštěvníci se mohou opalovat, plavat, šnorchlovat nebo prostě jen relaxovat na krásných březích.

Milovníci vodních sportů najdou ve Villasimius také spoustu aktivit. Oblast je ideální pro šnorchlování, potápění, windsurfing a plachtění díky příznivým větrným podmínkám a bohatému mořskému životu. Existují různá potápěčská centra a zařízení pro vodní sporty, která nabízejí půjčovny vybavení a prohlídky s průvodcem.

Kromě pláží nabízí Villasimius příležitosti k objevování přírodního okolí. Nedaleká chráněná mořská oblast Cape Carbonara je útočištěm pro milovníky přírody s úžasnou krajinou, skalnatými útesy a turistickými stezkami. Návštěvníci si mohou užít scénické procházky, pozorování ptáků a panoramatický výhled na Středozemní moře.

Samotné město Villasimius má příjemnou atmosféru s okouzlujícími uličkami, obchody, restauracemi a kavárnami. Je to skvělé místo k procházkám, ochutnávání vynikající místní kuchyně a nasávání uvolněného italského životního stylu.

Villasimius je vyhledávanou destinací pro ty, kteří hledají odpočinkovou dovolenou na pláži v úžasném středomořském prostředí.


Intenzivní barvy moře, křišťálově čisté vody, žulové útesy a dlouhé pláže. To je stručný popis letoviska jižního pobřeží kterému se také říká “ perla jihu „. Město je plné hotelů, apartmanů, barů , restaurací a všeho možného. Přes sezónu je velmi živé a počet obyvatel roste. V zimním období je počet obyvatel ve městě o 90% nižší než v letní sezóně.

Letní sezóna je plná festivalů a různých lidových slavností. Celá pobřežní oblast u letoviska má na délku 25 km a více než 20 pláží. Je také součástí chráněné mořské oblasti.


Ubytování v Itálii