ostrov Capri najdete jen několik kilometrů od pevninské Neapole. Capri je sice malý ostrov, ale i přesto nabízí toho hodně. Je velmi oblíbený u bohatší klientely, kteří využívají své jachty u pobřeží. Pobřeží ostrova je členité a kamenité, často tvořené útesy a dlouhé písečné pláže tady prakticky nenajdete. Ostrov je vyhledáván pro svou atmosféru, klid a soukromí. Vždy si přibalte boty do vody.

Na ostrově není letiště a tak je nutné využít trajekt. Trajekty v naprosté většině odplouvají z přístavu Neapol.

Dopravu zajišťují tyto společnosti :  IS Ferry NLG , SNAV


Nejznámější pláže na ostrově:

Marina Piccola: pláž najdete v jižní části ostrova a je dobré jí navštívit hned ráno. Většinou kolem 16 hodiny je již ve stínu.

Marina Grande : krásná oblázková pláž umístěna pod svahem je krytá před větrem a velmi oblíbená. Díky kamínkům je tady voda velmi čistá.

Pláž Bagni di Tiberio: velmi malá pláž se směsí písku a oblázků, která je krytá balvany. Nad pláží se nachází vyhlídka. Hned vedle je pláž Yoyo Quaglia, která už je větší a je oblázková.

Pláž Torre Saracena: písčitá až oblázková pláž přímo vedle restaurace. V moři jsou balvany.

Na ostrově je nejlepší zvolit k výletům autobusy. Jízdenku koupíte v každé trafice a stojí 2 eura. Úzké uličky a strmé útesy nejsou pro řidiče vždy příjemné. Jízdní řády.