Toskánsko je jednou z nejkrásnějších oblastí Itálie, plnou úchvatných kopců, vinic a olivových hájů. Navigace v této oblasti může být někdy obtížná, zejména v městech, protože jsou plné úzkých uliček a většinou jsou omezeny pro automobily. Zde jsou nejlepší způsoby, jak se dopravovat v Toskánsku:

1. AUTO

Možnost pohodlného a snadného průzkumu Toskánska nabízí pronájem automobilu. V mnoha místech je snadné najít parkovací místo, i když stát v samotném centru města může být nákladné. Silnice jsou většinou v dobrém stavu a existuje mnoho krásných okružních jízd, které vás dovezou k nejznámějším památkám.

2. VELIKOSTNĚ MENŠÍ AUTA

Pokud nemáte rádi větší auta, nebo pokud nechcete, aby se vám v úzkých uličkách měst poškodila karoserie, nabízejí se možnosti pronájmu menších vozidel, jako jsou skútry, kola, atd. Tyto možnosti jsou však vhodné pro kratší vzdálenosti.

3. BUS

Toskánské města a vesnice mají většinou dobře organizační systém autobusové dopravy, který vede mnoho linek z města do města. To může být levnější možnost, než si pronajmout auto. Pokud plánujete cestovat autobusem, je však důležité zkontrolovat jízdní řády a uliční značení, protože může být těžké se v centru města orientovat.

4. TAXI

Taxi služby jsou k dispozici v mnoha městech a vesnicích Toskánska. Je to rychlá a pohodlná možnost při jednodenních návštěvách měst, kam by si pronájem auta nebyl úplně praktický.

5. ŽELEZNIČNÍ DOPRAVA

Toskánsko má dobře rozvinutou železniční infrastrukturu, která napojuje mnoho turistických míst. Pokud se chystáte plánovat svoji cestu podle železničních jízdních řádů, můžete využít železniční systém Itálie, který zahrnuje vysokorychlostní vlaky a noční vlaky, které jsou k dispozici v některých městech.