Toskánsko je jednou z nejkrásnějších oblastí Itálie, plnou úchvatných kopců, vinic a olivových hájů. Navigace v této oblasti může být někdy obtížná, zejména v městech, protože města jsou plné úzkých uliček a většinou jsou existují omezení pro automobily. Dále najdete nejlepší způsoby, jak se dopravovat v Toskánsku:

1. Autem

Možnost pohodlného a snadného průzkumu Toskánska nabízí pronájem automobilu. V mnoha místech je snadné najít parkovací místo, i když stát v samotném centru města může být cenově dražší. Silnice jsou většinou v dobrém stavu a existuje mnoho krásných okružních jízd, které vás dovezou k nejznámějším památkám.

Pokud nemáte rádi větší auta, nebo pokud nechcete, aby se vám v úzkých uličkách měst poškodila karoserie, nabízejí se možnosti pronájmu menších vozidel, jako jsou skútry, kola, atd.

2. Autobusem

Toskánské města a vesnice mají většinou dobře organizační systém autobusové dopravy, který vede mnoho linek mezi ostatními městy a bývají tak dobře dostupná. Tímto způsobem můžete značně ušetřit náklady. Pro některé návštěvníky, může být tato možnost ta nejlevnější. Pokud plánujete cestovat autobusem, je však důležité zkontrolovat jízdní řády, protože zorientovat se v centru města může být někdy složité.

3. Taxíkem

Taxi služby jsou k dispozici v mnoha městech a vesnicích Toskánska. Taxíky jsou dražší, ale rychlější. My doporučujeme využít taxi jen tam kde není jiný způsob.

5. Vlakem

Toskánsko má dobře rozvinutou železniční infrastrukturu, která napojuje mnoho turistických míst. Pokud se chystáte plánovat svoji cestu podle železničních jízdních řádů, můžete využít železniční systém Itálie, který zahrnuje vysokorychlostní vlaky a noční vlaky, které jsou k dispozici v některých městech.