Dopravu na ostrově nabízí dvě dopravní společnosti. Ktel Rodou a RODA. Autobusová doprava je pravidelná, docela spolehlivá ( až na nějaké přesné časy odjezdů ) a většina autobusů zajíždí přímo do letovisek. Jízdenky koupíte u řidiče.

Zastávky jsou označené názvem a kódem zastávky v podobě písmene a čísla. Autobusy společnosti Ktel Roudou jsou oranžové. Jednoduše je tak poznáte. Druhou společnosti je RODA a autobusy jsou většinou modré. Níže najdete odkazy na dopravce i malou pomůcku v podobě vyhledávače spojení.

Jízdní řády se zobrazují u společnosti Ktel podle výchozí zastávky ( odkud pojedete ). Dopravce RODA zobrazuje zastávky podle dní a částí ostrova. Vyhledávač ne vždy najde všechny spoje, ale funguje jednoduše a většinou najde co je možné. Stačí zadat odkud – kam. Nebo vyzkoušejte webovou aplikaci.


Letiště Rhodos a jak se dostat na hotel

Jediné mezinárodní letiště na ostrově je právě to v blízkosti města Rhodos, takže určitě přistanete právě tady. Letiště není velké a tak je pro orientaci jednoduché a celkem přehledné. Oficiální název je „Rodos-Diagoras“. V sezóně bývá letiště přeplněné. Pokud nemáte zakoupený zájezd od cestovní kanceláře bude pro vás pravděpodobně důležitou součástí i samotná cesta z letiště na hotel nebo apartmánu.

Z letiště se dostanete nejlépe taxíkem nebo sdíleným či privátním transferem. Autobusovou dopravu zajištuje mezi letištěm a městem Rhodos společnost RODA. Takže pokud míříte do jiného města budete s velkou pravděpodobností přestupovat. Autobusová zastávka se nachází mezi starým a novým terminálem. Jakmile vyjdete z letištní haly východem bude zastávka po vaší levici. Napravo sice uvidíte stát spousty autobusů, ale jde o rezervované autobusy cestovních kanceláří. Na „běžnou“ linku musíte na zastávku vlevo u které je kavárna a uvidíte tam určitě stát nějaké další cestující.

Nákup jízdenek

jízdenky na autobus koupíte u řidiče. Platí se většinou hotově. Odjezdy autobusů z letiště najdete na stránkách dopravce. Nebo se podívejte do aplikace na vyhledávání spojení.

Vánoční Kallithea Springs se otevřelo.

Vánoční Kallithea Springs se otevřelo.

Makronissos

Makronissos

Dome beach

Dome beach

Mazotos Beach

Mazotos Beach

Yanathes

Yanathes

Venus Beach

Venus Beach

Pachyammos

Pachyammos

Pláž Poetto

Pláž Poetto

Pláž Cala Sinzias

Pláž Cala Sinzias

Kourion 

Kourion 

Vrissiana 

Vrissiana 

Salamis

Salamis

Alagadi

Alagadi

Lady’s Mile Beach

Lady’s Mile Beach

Aphrodite beach

Aphrodite beach

Golden beach

Golden beach

Mackenzie Beach

Mackenzie Beach

Pissouri Bay

Pissouri Bay

Limnara beach ( Kermia )

Limnara beach ( Kermia )

Governor’s Beach

Governor’s Beach

{"slide_show":3,"slide_scroll":1,"dots":"false","arrows":"true","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}