Cagliari je hlavní město ostrova Sardinie. Nachází se na jižním pobřeží ostrova a nabízí fascinující směs historie, kultury a přírodních krás. Cagliari je známé svou krajinou, historickými památkami, pulzující atmosférou a úžasnými plážemi.

Jedním z vrcholů Cagliari je jeho historické centrum, známé jako čtvrť Castello. Tato středověká čtvrť je posazená na kopci a nabízí panoramatický výhled na město a moře. Ve čtvrti Castello mohou návštěvníci prozkoumat atrakce, jako je katedrála Cagliari, Bastione di Saint Remy a starobylé městské hradby. Úzké uličky, půvabná náměstí a starobylá architektura vytvářejí podmanivou atmosféru.

Cagliari se také může pochlubit řadou muzeí a kulturních památek. Národní archeologické muzeum v Cagliari uchovává artefakty ze starověkých civilizací na Sardinii, včetně nuragských, fénických a římských artefaktů. Citadela muzeí je komplex muzeí, který představuje různé aspekty sardinské historie a umění. Kromě toho se ve městě po celý rok konají festivaly, výstavy a kulturní akce, které návštěvníkům poskytují příležitost ponořit se do místních tradic a živé kulturní scény.

Pláže a pobřeží

Cagliari je obdařeno krásnými plážemi a pobřežními oblastmi. Pláž Poetto, která se nachází jen pár kilometrů od centra města, je dlouhý úsek písečné pláže s čistou vodou a živou pláží. Návštěvníci mohou relaxovat na pláži, plavat, opalovat se nebo si užívat vodní sporty, jako je windsurfing a kiteboarding. Nedaleký regionální park Molentargius-Saline je mokřadní oblast, která je domovem různých druhů ptáků, včetně plameňáků.

Město Cagliari nabízí pulzující kulinářskou scénu s mnoha restauracemi, trattoriemi a kavárnami, které podávají vynikající sardinskou kuchyni. Návštěvníci si mohou dopřát místní speciality, jako jsou culurgiones (tradiční sardinské těstoviny), pečené selátko a seadas (tradiční dezert).

Cagliari je také skvělým výchozím bodem pro objevování dalších částí Sardinie. Okolní region nabízí přírodní zázraky, jako jsou úžasné pláže Villasimius a Chia, starobylé ruiny Nora a drsná krajina regionu Barbagia.

Nejbližší pláže:

  • Pláž Poetto
  • Calamosca
  • Cala Fighera
  • Su Giudeu
  • Tuerredda
  • Punta Molentis

Doprava na ostrově Sardinie