Sleduj nás na facebooku


  • Pláž Forno – jde o malou pláž, která je úzká a dlouhá přes 100 metrů. Pláž tvoří hrubý písek s oblázky. Na pláž dopadá stín z blízkých borovic. Pláž se nachází u malé rybářské vesnice a tak je po většinu roku klidná, chráněna před větrem a vstup do moře je velmi mělký. Pláž je tak vhodná k odpočinku s dětmi.

Na pláž se nejlépe dostanete autem. Sledujte ukazatele na Biodola až se dostanete na křižovatku na Scaglieri, odbočte vpravo a sledujte ukazatele na pláž. S parkováním však bývá problém, takže parkujte dál a zbytek musíte pěšky.


  • Pláž Scaglieri – nachází se v zálivu La Biodola na severní straně ostrova Elba nedaleko městečka Portoferraia. Pláž je takřka 150 metrů dlouhá a písečná. U pláže jsou bary, půjčovny vodních sportů i šlapadel. Slunce zde svítí celý den a bez slunečníku stín nenajdete. Pláž má parkoviště, které je vzdálené ale z parkoviště je zajištěna kyvadlová doprava autobusem, který jezdí asi jednou za hodinu.

  • Pláž Biodola – pláž je uzavřena přírodou, kterou tvoří okolní skály a hory. Díky tomu je perfektně chráněná před větrem. Pláž je dlouhá přes 600 metrů a je písečná. Obchůdky a hotely jsou skoro až k pláži. Některé části pláže jsou vybavená lehátky a slunečníky. Přístup do vody je velmi mělký a tak je vhodná i pro děti.

  • Pláž Procchio – s délkou jednoho kilometru se řadí mezi nejdelší pláže ostrova, které pokrývá písek. Moře je tady až smaragdově zelené. Na pláž fouká jižní vítr. Vstup do moře je pozvolný a to takovým způsobem, že i daleko od břehu je stále mělko. Pláž je kompletně organizovaná, takže si můžete pronajmout slunečníky i lehátka. Půjčit si šlapadlo nebo si zaplatit školu potápění. Parkoviště u pláže je zpoplatněno.

  • Pláž Spartaia – pláž se nachází v zálivu mezi útesy a je písečná. S délkou přes 150 metrů nepatří k největším, ale i tak je pláž rozdělena na dvě polovina. Jedna je placená a organizovaná. Druhá polovina je volně přístupná. Na pláž musíte z městečka dojít pěšky nebo si zaplatit za parkoviště.

  • Pláž Cotoncello – pláž je pokrytá bílým pískem a je obklopena útesy. Pláž je malá, klidná a vstup do vody je postupný.