Počasí na ostrově

Ostrov Rhodos je řazen mezi nejslunečnější ostrovy středozemního moře. Uvádí se 260 slunečných dnů v roce. Skvělé počasí a projasněná obloha převládá od května do října. A v období od černa do poloviny září je prakticky beze srážek. Na Rhodosu tak panuje typické subtropické podnebí.

Zima je mírná a deštivá a i tak přináší zimní období na ostrov stále relativně vysoké teploty okolo 17°C a ani v noci nepadají teploty pod 5°C.

Teplota moře je kolísavá podle toho jaké já je právě část roku. V zimě jen stěží dosahuje moře teploty 20°C ( počítejte spíše s 10-15°C ) v létě a v září je však voda v moři teplá a pohybuje se mezi 25-30°C Náš typ: teplejší moře je zejména na východní straně ostrova. Severozápadní a západní část ostrova je totiž o poznání větrnější po celý rok a proto tam bývají vlny a o malinko chladnější moře.

Pokud hledáte koupací dovolenou doporučujeme červen až září. A pokud chcete chladněji a přesto pěkné počasí na poznávání památek tak po zbytek roku.

Nezapomeňte si v létě pokrývky hlavy a opalovací krémy. V létě jsou teploty opravdu vysoké a slunce je na ostrově ostřejší než jinde díky geografické poloze.