Kombinace jízdenky na vlak + vstupné

České dráhy nabízí několik možností jak ušetřit, když jedete vlakem na výlet. V nabídce jsou totiž vlakové jízdenky s různými bonusy. Například vlaková jízdenka+ vstupné do zoo Praha a nebo síťová jízdenka+ celodenní jízdenka na MHD v Praze za zvýhodněnou cenu.

Kdo ví, že jede vlakem na výlet tak ať se určitě podívá na všechny možnosti a všechny možné kombinace. Není to tolik složité, ale jízdenky s takovou kombinací nelze koupit online a u pokladní přepážky na nádraží vám jí prodejce z 90% nenabídne pokud si o ní sami neřeknete.


Vlak + Zoo Praha :

Pohodlná cesta do Prahy z celé republiky a navíc zvýhodněná cena jízdenky k tomu jako bonus 20% sleva na vstupné do Zoo Praha. Do Zoo se z hlavního nádraží v Praze dostanete metrem linky C, kde na stanici “ Nádraží Holešovice“ přestoupíte na autobus číslo 112, který vás odveze až do zastávky “ Zoologická zahrada“.

Cena není pevná. Odvíjí se podle vzdálenosti odkud jedete. Podrobnosti o ceně vám řeknou při koupi, přímo na nádraží jelikož nelze koupit online na webu dopravce.


Jednodenní jízdenka vlak+ pražská doprava:

Jedete do Prahy a chcete využívat městkou dopravu? Kupte si jízdenku od dopravce „České dráhy“ s názvem T+R, která vám zajistí celodenní cestování prostředky pražskou MHD ( metro, autobusy, tramvaje , přívozy i lanovka ) v pásmech P,0 a B.

Příplatek k vaší vlakové jízdence je 70 Kč a jízdenku musíte zakoupit na pokladní přepážce Českých drah nebo přímo ve vlaku. ( Nelze koupit online ) pokud necestujete do Prahy vlakem ,ale chcete využívat MHD celý den je nadále možnost využít běžnou celodenní jízdenku za 110 Kč.


Zapůjčení kola v rámci ČD Bike :

Vlakem na výlet, může znamenat i jízda na kole po okolí a přitom nemusíte mít vlastní kolo. Na vybraných vlakových stanicích jsou k dispozici půjčovny kol tzv. ČD Bike. Půjčení kola stojí od 190 Kč na 6 hodin nebo den za 230 Kč. A pokud máte In-Kartu dostanete slevu.

Výhody ČD Bike:

nemusíte řešit přepravu kola na místo výletu a navíc neplatíte za samotnou přepravu kola ve vlaku. Některé trasy jsou navíc zdarma při vypůjčení kola. Zdarma kolo také uschováte na vybraných úschovnách ČD a to nejlepší: kolo můžete vrátit v jiné železniční stanici s ČD Bike než jste si kolo půjčili.

Podrobnosti a další informace najdete na webu dopravce.