Kde hledáme letenky.

Hledání letenek je někdy zapeklitá věc, protože většina lidí hledá přes velké vyhledávače a to na přesně zvolený termín. V naprosté většině tímto způsobem najdete letenky za několikanásobně vyšší ceny než můžete přitom koupit na podobný termín akorát třeba posunete odlet o pár dní. Tohle vám, ale většina vyhledávačů nenabídne.

My osobně hledáme nejčastěji přes Skyscanner nebo Azair, kde nemusíte zadávat termíny a dokonce ani cíl cesty. Je to ideální, když chcete někam na výlet a je vám jedno kam a kdy. Dovolenou v práci si pak nahlásíme podle vybrané letenky a termínu. Ušetříte tak i tisíce korun.

Další možností je vybrat si kam se chceme podívat a přibližný termín. Například si zadáme jen květen a město Barcelona. Oba dva ze zmíněných vyhledávačů toto umí a dál si už jen vybereme ideální termín a cenu, která nám vyhovuje.

Samotné letenky však kupujeme přímo u dopravců, kteří se ve vyhledávači zobrazují. Je to krok navíc, protože letenku můžete zakoupit přímo přes prodejce& vyhledávač který vám jí našel, ale kupovat u dopravce má své výhody jelikož v rezervaci nefiguruje prostředník a v případě komplikací jednáte přímo s dopravcem a ten vám i zajišťuje kompenzace na které vzniká nárok při velkém zpoždění letu nebo jeho zrušení.

Vlastní vyhledávání podle ceny nebo podle termínů či destinace nabízí i samotné airolinky na svých oficiálních stránkách. Velmi jednoduché hledání tohoto typu nabízí Ryanair, WizzAir, Vueling, Eurowings i Tranasvia. Jakmile si tento způsob hledání podle ceny naučíte tak hledání nejlevnější letenky pro vás bude zábava, která zabere pár minut.

Většinou slyšíme argumenty, že nejlevnější letenky se nedají sehnat nebo, že jsou na termíny mimo sezónu a není to tak úplně pravda. Jasně, že v sezónu jsou ceny vždy vyšší, ale i v hlavní sezóně lze tímto způsobem najít velmi zajímavé letenky. V březnu jsme tímto způsobem našli letenky do italského města Pisa za 549 Kč za zpáteční letenku s odletem v červnu z Prahy a šlo navíc o víkend od soboty do úterý. ( Víkendy bývají dražší než odlety v týdnu) .

Využijte akční nabídky

Akční nabídky najdete i na našem instagramu.

Velmi často se objevují zejména u společnosti Ryanair akční ceny letenek. Například 1+1 letenka zdarma nebo nějaké % slevy. 20% slevy má často v nabídce WizzAir a když budete létat častěji je výhodné si zaplatit členství WizzClub. Dostanete tak ještě nižší ceny jak za letenku tak i doplňkové služby.

Využíváme také tzv. Cash back, který funguje dobře a pár peněz se vám vrátí díky Plné peněžence. Jde o jednoduchý způsob jak ušetřit. Stačí se zaregistrovat a potom si vybrat e-shop nebo dopravce na webu plné peněženky u kterého chcete nakoupit, kliknout na odkaz který vás přesměruje na oficiální stránky a dál už nakupujete tak jak jste zvyklí.

Registrovat se do plné peněženky

Plnou peněženku používejte na nákup letenek i ubytování, pronájem auta nebo pro cestovního pojištění. Je tam toho hodně.

Jakým způsobem nakupujete a hledáte letenky vy? Napište nám na Facebook nebo instagram.