red and yellow hatchback axa crash tests

Jak funguje pojištění od Rentalcars & Booking ?

Jak funguje pojištění od Rentalcars při zapůjčení vozu z autopůjčovny v zahraničí? 

Tato služba je velmi populární, protože si můžete rezervovat auto na dovolenou přímo z domova a webovky jsou navíc v češtině.

Díky komplexnímu pojištění které nabízí samotná webová stránka Rentalcars, můžete ušetřit tisíce korun oproti pojištění přímo v půjčovně. Tuto službu vám automaticky nabízejí při rezervaci vozu na svém webu.

A jak to vlastně funguje a funguje to vůbec? Mnoho z vás si klade otázku jestli funguje toto externí pojištění když budete mít nedejbože nějakou nehodu v zahraničí se zapůjčeným vozem. Uhradí toto externí pojištění které je o několik tisíc levnější než od samotné autopůjčovny veškeré náklady způsobené na zapůjčeném autě? 

Z naší osobní zkušenosti můžeme říct, že ano. Při nedávné dovolené na ostrově Kypr jsme měli zarezervované auto právě přes tyto webové stránky se zakoupeným komplexním pojištěním. Neměli jsme tak pojištění od autopůjčovny, ale zakoupili jsme si externí pojištění u daného vyhledávače. Nevyhnete se tak na místě k zaplacení vratné zálohy která v našem případě byla 800 euro. Tuto zálohu platíte většinou kreditní kartou při vyzvednutí vozu v autopůjčovně. Když bude vše v pořádku a auto vrátíte v takovém stavu v jakém jste si vyzvedli záloha vám bude vrácena. ( při převzetí si udělejte vždy video a detailní fotky ).

V případě nehody nebo jakéhokoliv menšího poškození na autě vám bude tato záloha stržena a to buď kompletně a nebo poměrnou částí podle výše škody.  

Právě pro tyto případy slouží externí pojištění které nabízí vyhledávač rentalcars alias booking. 

Jak proběhlo naše řešení škody a co se vlastně stalo? 

Během naší dovolené jsme měli zapůjčené auto od půjčovny přímo na letišti a na kruhovém objezdu do nás vrazilo druhé auto. Řidič si asi jednoduše řekl že bude odbočovat bez toho aby se podíval kdo jede souběžně „vedle“ něho a nehoda byla na světě. ( není divu, když měl cigáro v jedné ruce a v druhé ruce mobil u ucha ). Zchytali to přední dveře, práh dveří a zpětné zrcátko. Zavolali jsme na emergency linku kterou provozuje autopůjčovna a do 10 minut byla jejich pojišťovací makléřka na místě a ta vše vyřešila a nafotila. ( Fotky jsme si dělali ještě pro jistotu vlastní pro naše externí pojištění ). Auto bylo bez problémů pojízdné a tak jsme byly odkázáni ať odjedeme na jinou pobočku stejné autopůjčovny, která byla v blízkosti. 

Tam jsme uhradili dalších 800 euro a dostali „nové auto“ . K tomu nám taky paní dala doklady o nehodě ( záznam nehody, faktury, doklad o úhradě nákladů apod. )  Pokračovali jsme v naší dovolené až do řádného termínu vrácení vozu tak jak bylo domluveno při rezervaci. 

Vše proběhlo bez problémů až do vrácení „druhého“ vyměněného vozu na letišti. Tam nastal problém při vrácení, protože bez toho aby jsme si toho všimli auto někdo na parkovišti odřel. Jak bývá zvykem ujel. My tentokrát nebourali. Po dohadování nám bylo naúčtováno dalších 490 euro za poškození. ( Tato částka již byla odečtena z původní zálohy a zbytek byl vrácen na účet) nemuseli jsme tak fyzicky zaplatit další peníze. Opět jsme dostali veškerá potvrzení pro „naší“ pojišťovnu a trošku nervní jsme odletěli domů. 

Co dělat pak? My jsme okamžitě přes aplikaci kontaktovali podporu a nahlásili pojišťovací událost. ( Doložili jsme dokumenty z autopůjčovny a naše fotky ). Veškerá komunikace v aplikaci je v českém jazyce. Nahráli jsme dokumenty a očekávali, že vše bude trvat dlouho a odpovědi přijdou v angličtině, ale byli jsme mile překvapeni. Druhý den nám přišel email v českém jazyce s informacemi, že nějaký doklad se nahrál chybně ať ho pošleme znovu jako odpověď na jejich zprávu aby mohli pokračovat v šetření události. To bylo pondělí. A v úterý ráno přišel další e-mail, že vše dorazilo v pořádku a na účet ze kterého bylo hrazeno půjčovné automobilu bude vrácena částka, kterou jsme půjčovně za poškození platili a to podle aktuálního kurzu měny. ( jak 800 euro za první nehodu, tak 490 euro za vrácení druhého vozu s poškozeným lakem ). Ještě v ten den ( v úterý ) jsme měli peníze z pojistné události zpátky do posledního eura na účtě. 

Rychlé, jednoduché a česky. Pro nás to bylo překvapení, protože zkušenosti s českými pojišťovnami bývají většinou negativní a tady to bylo přesně naopak.

Naše rady:

  • Vše si foťte. Jak auto při vyzvednutí tak i případné nehody. Ideální je i natočení videa.
  • Při nehodě okamžitě kontaktujte půjčovnu a postupujte podle jejich pokynů.
  • Při nehodě si vyfoťte místo nehody, poškození vozu i dokumenty pro pojišťovnu.
  • Hlášení události lze v aplikaci nahlásit až po vrácení vozu v termínu podle rezervace. Dříve vás to nepustí.
  • Žádejte doklady o zaplacení a potvrzení o nehodě včetně popisu nehody.

Příště komplexní pojištění zapůjčeného vozu určitě využijeme, jelikož není drahé a funguje výborně. A jaké máte zkušenosti vy? Piš nám na facebook nebo instagram.

Jak přidat komplexní pojištění během rezervace:

v prvním kroku zadejte termín a časy zapůjčení a tsaké letiště na kterém máte zájem auto vyzvednout a vrátit. Vyberete si auto a následně postupujte na další krok „kliknutím“ na tlačítko „zobrazit nabídku“. Zobrazí se vám důležité informace ohledně spoluúčasti, bezplatného zrušení a možnost přidat navigaci nebo dětskou autosedačku. Potvrďte tlačítkem pokračovat v rezervaci a tady se dostáváme k možnosti přidat komplexní pojištění. Vždy doporučujeme komplexní pojištění přidat rovnou nebo si připlatit pojištění na místě v autopůjčovně ( pozor od autopůjčovny bývá několikanásobně dražší – nemusíte však poté skládat zálohu ). Potvrdíte „rezervovat a přidat komplexní pojištění “ a je to. Pak už pokračujete vyplněním svých údajů a k platbě.