Kouzelné ostrovy kolem Sardinie

Poznávání kouzelných ostrovů kolem Sardinie: Středozemní ráj

Uhnízděný v blankytném objetí Středozemního moře. Přesně tady leží Sardinie, podmanivý italský ostrov známý svou drsnou krásou, živoucí kulturou a vynikající kuchyní. Přesto za břehy této vyhlášené destinace čeká na neohroženého cestovatele poklad menších ostrovů a ostrůvků. Tyto malé drahokamy, jenž každý má své jedinečné kouzlo a půvab, tvoří souostroví zázraků kolem hlavního ostrova Sardinie. Vydejme se na virtuální cestu za poznáním okouzlujících ostrovů, které zdobí sardinské pobřeží.

Souostroví La Maddalena: Mistrovské dílo přírody

Jen krátkou jízdou trajektem ze severního pobřeží Sardinie na vás čeká souostroví La Maddalena se svou dechberoucí přírodní nádherou. Tento národní park se skládá ze sedmi velkých ostrovů a mnoha menších ostrůvků a nabízí útočiště pro milovníky přírody i dobrodruhy. Nedotčené vody jsou ideální pro šnorchlování, potápění a plachtění a umožňují návštěvníkům objevovat podmořský svět hemžící se mořským životem a živými korálovými útesy. Hlavní ostrov, La Maddalena, vyzařuje starosvětské kouzlo s domy v pastelových barvách, úzkými uličkami a malebnými obchody. Caprera, další klenot v rámci souostroví, je známý jako místo posledního odpočinku italského revolucionáře Giuseppe Garibaldiho. Návštěva Garibaldiho muzea a jeho historického domu nabízí pohled do bohaté historie ostrova.

Isola dell’Asinara: Svatyně klidu

Na severozápadě Sardinie leží evokující Isola dell’Asinara, místo, kde se jakoby zastavil čas. Jedinečná historie tohoto ostrova zahrnuje třeba kolonie malomocných, přísně střežené vězení a přírodní rezervace. Dnes je svědectvím úsilí o ochranu přírody a může se pochlubit nedotčenou krajinou, křišťálově čistou vodou a množstvím divoké zvěře. Návštěvníci se mohou zúčastnit prohlídek s průvodcem, aby mohli pozorovat rezidentní albínské osly, pozůstatky farmářské minulosti ostrova. Národní park Asinara nabízí možnosti pro pěší turistiku, cykloturistiku a ponoření se do nespoutané krásy Středozemního moře.

Ostrov San Pietro: Kulturní tavící kotlík

U jihozápadního pobřeží Sardinie láká ostrov San Pietro svým spojením kultury a krajiny. Jeho výrazný ligurský vliv je patrný v architektuře, dialektu a kuchyni, která nabízí jedinečnou směs italských a janovských tradic. Město Carloforte vyzařuje námořní kouzlo s barevnými domy lemujícími přístav a rušným rybářským trhem. Cala Vinagra, pláž s nedotčeným bílým pískem a tyrkysovou vodou, zve k relaxaci a poznávání moře. Na ostrově si nenechte ujít příležitost ochutnat místní kulinářské lahůdky, včetně proslulého „kuskusu di pesce“, což je známka severoafrického dědictví.

Ostrov Tavolara: Majestátní ústraní

Pro ty, kteří hledají ústraní a ohromující výhledy, je ostrov Tavolara skutečným klenotem. Tento žulový monolit, který se dramaticky tyčí z moře, se může pochlubit impozantní přítomností a byl přirovnáván ke stolní desce – odtud jeho název, který v překladu znamená „Ostrov stolu“. Tavolara, obklopená křišťálovými vodami, je rájem pro potápěče a šnorchlaře, s podvodními jeskyněmi a mořským životem, které čekají na průzkum. Jediná vesnice na ostrově, příhodně pojmenovaná Tavolara, je klidná enkláva s hrstkou restaurací, která poskytuje klidný únik z moderního světa.

Ostrovy obklopující Sardinii nabízejí mozaiku zážitků, z nichž každý přispívá k bohaté tapisérii půvabů Středozemního moře. Od nedotčených pláží a drsné krajiny La Maddalena po historickou a kulturní směs San Pietro, tyto satelitní ráje poskytují pohled na rozmanitou historii, tradice a přírodní zázraky regionu. Ať už hledáte dobrodružství, klid nebo spojení obojího, ostrovy kolem Sardinie jsou připraveny uchvátit vaše smysly a zanechat nesmazatelnou stopu ve vašich vzpomínkách na cesty. Pokud plánujete navštívit Sardinii připojte se mezi nás na facebooku

Výlety na ostrově Sardinie