Jízdní řády a doprava na Kypru

Cestování po Kypru autobusem je pohodlný a cenově výhodný způsob, jak prozkoumat ostrov. Kypr má dobře rozvinutou autobusovou síť, která spojuje velká města a turistické destinace. Na ostrově působí několik autobusových společností, včetně kyperské veřejné dopravy (CPT), meziměstských autobusů a soukromých provozovatelů. Každá společnost obsluhuje různé trasy, takže dobré vždy zkontrolovat jízdní řády a trasy. Kyperská autobusová síť pokrývá většinu ostrova.

Jízdní řády autobusů se mohou lišit v závislosti na trase a ročním období. Během letní turistické sezóny mohou být častější spoje do oblíbených destinací. Je vhodné si předem ověřit jízdní řády a jízdní řády autobusů, zejména u méně frekventovaných linek. Autobusové zastávky jsou obvykle označeny číslem trasy a informacemi o jízdním řádu.

Jízdenky na autobus si můžete zakoupit přímo u řidiče autobusu při nástupu. Některé autobusové společnosti nabízejí slevy pro studenty, seniory a děti. Dobré vyhledávání spojů najdete tady.

Přečtěte si o cestě na letiště Larnaca nebo o cestě na letiště Paphos.

Ceník 2023 – InterCity Buses

Trasa a jízdní řádJeden směrZpáteční ( návrat ve stejný den )
NIKÓSIE – LARNAKA4 €7 €
NIKÓSIE – LIMASSOL5 €9 €
NIKÓSIE – AGIA NAPA & PARALIMNI5 €9 €
NIKÓSIE – PAPHOS7 €13 €
LIMASSOL – PAPHOS4 €7 €
LIMASOS – LARNAKA4 €7 €
LARNAKA – AGIA NAPA & PARALIMNI4 €7 €
PARALIMNI & AGIA NAPA – PAPHOS9 €17 €
Neomezené cestování na všechny trasy “ Národní jízdenka“DEN: 15 €Týden: 75 €
Ceník dopravce https://intercity-buses.com/

Dopravce Cyprus public transport:

Jízdenky u tohoto dopravce zakoupíte rovněž u řidiče. Jízdenky u řidiče lze koupit v čase od 4:00-21:00 hod. Mimo uvedený čas je jízdenka u řidiče prodána s přirážkou. U této společnosti si můžete koupit na všech prodejních místech ( ne u řidiče )papírovou kartu s čipem, kterou nelze dobíjet. Na prodejním místě vám prodejce nahraje na kartu s početem jízd a to: 4 jízdy nebo 2 nebo 7 dní. ( jsou -li všechny 4 jízdy využity v jeden den tak ostatní jízdy jsou v ten den zdarma ).

U této společnosti jsou jízdní řády uvedeny online a jsou řazeny podle města a čísla zastávky s názvem zastávky. Po výběru se vám zobrazí čísla autobusových linek a časy odjezdu. Vše najdete zde.

Cesta na / z letiště Larnaca: na letiště Larnaca se můžete dostat několika způsoby a zajíždí sem několik dopravců. Nejpohodlnější způsob je rezervovat si sdílený autobus online, který vás může vyzvednout přímo u hotelu. Pokud chcete zvolit jinou alternativu tak jsou následující. Například dopravce Kapnos Aiport nabízí kyvadlovou dopravu mezi letištěm a hlavními turistickými městy. Jízdenky začínají na ceně od 9 € podle zvolené trasy. Jízdní řády najdete zde.

Dalším dopravcem zajíždějící na letiště je Cyprus public transport, ale na letiště zajíždí jen z města Larnaca. Cena jízdenky je 2,40 €. Na letiště zajíždí dvě hlavní linky č. 430 a 425. Vyhledat spojení lze na webu dopravce, kde se vám v mapě zobrazí i umístění zastávky.

Menší dopravce, který také obsluhuje letiště Larnaca je Limassol airport express. Cena jízdenky je 10 €. Jak název dopravce napovídá jezdí pouze mezi letištěm a městem Limassol. V Limassolu má dopravce dvě zastávky: 1. Agios Georgios Havouzas a 2. Turistická oblast (naproti hotelu Grand Resort). Jízdenky lze koupit u řidiče. Jízdní řády jsou uvedeny zde. Časy odjezdů jsou od 4:00 do 23:45 hod

Cesta z / na letiště Paphos: na letiště Paphos se můžete dostat několika způsoby a zajíždí sem několik dopravců. Nejpohodlnější způsob je rezervovat si sdílený autobus online, který vás může vyzvednout přímo u hotelu. Pokud chcete zvolit jinou alternativu tak jsou následující. Například dopravce Kapnos Aiport nabízí kyvadlovou dopravu mezi letištěm a hlavními turistickými městy. Jízdenky začínají na ceně od 9 € podle zvolené trasy. Jízdní řády najdete zde.

Menší dopravce, který také obsluhuje letiště Paphos je Limassol airport express. Cena jízdenky je 10 €. Jak název dopravce napovídá jezdí pouze mezi letištěm a městem Limassol. V Limassolu má dopravce pouze jednu zastávku a to “ Agios Georgios z Havouzy“. Jízdenky začínají na ceně od 9 € podle zvolené trasy. Jízdní řády najdete zde.

Z blízkého okolí města Paphos se můžete dopravit na letiště také autobusy společnosti Pafos Transport. Působí pouze v regionu Pafos. Jízdní řády a ceník najdete na webu dopravce. Na letiště jezdí autobusové spoje č. 612, 613 a č. 649. Aktuální cena jednosměrné jízdenky k r. 2023 je 1,50 € / osoba přes den a po 21 hodině večer je cena 2,50 €. ( můžete využít “ národní jízdenku“ )

Afandou, pláž s legendou o lásce.

Afandou, pláž s legendou o lásce.

Pissouri

Pissouri

Agios Tychonas

Agios Tychonas

Kiti

Kiti

Governors Beach

Governors Beach

Tochni

Tochni

Pomos

Pomos

Peyia

Peyia

Avdimou

Avdimou

Kafizis

Kafizis

Tři nejžhavější destinace letní sezóny 2024. Které to jsou?

Tři nejžhavější destinace letní sezóny 2024. Které to jsou?

Mýtus o Prasonisi

Mýtus o Prasonisi

Cala Gonone

Cala Gonone

Santa Maria Navarrese

Santa Maria Navarrese

Orosei

Orosei

Tortolì

Tortolì

Siniscola

Siniscola

Golfo di Oristano

Golfo di Oristano

Costa Verde

Costa Verde

Castelsardo

Castelsardo

{"slide_show":3,"slide_scroll":1,"dots":"false","arrows":"true","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":600,"loop":"true","design":"design-2"}

One thought on “Jízdní řády a doprava na Kypru

Comments are closed.