Druhým největším italským ostrovem je právě Sardinie. Leží jižně od francouzského ostrova Korsika. Ostrov nabízí památky, turistická letoviska plná lidí ale i klidná místa kde budete skoro sami. Můžete se opalovat na písečné pláži a nebo si vybrat skalnaté či oblázkové pláže. Různorodost pobřeží je velká a to díky hornatému území.

Počasí – Sardinie má typické středomořské klima. Teploty pod nulu tady snad nikdy nepadají a sluníčko svítí až 300 dní v roce. Pravé letní počasí začíná už v květnu, kdy panují teploty okolo 25°C a nejsou vyjimkou ani dny kdy již míří ke třicítce. Červenec a srpen jsou ve znamení veder a teplota vzduchu může atakovat hranici 40°C. V září a v říjnu se dá v moři stále koupat. Zbytek roku doporučujeme zejména pro výletníky a poznávání historie ostrova. Teploty jsou nižší asi do 20 °C, ale nezapomeňte deštník. Zimní měsíce bývají velmi deštivé.

Západní část ostrova je větrnější

Na ostrov se dostanete letecky nebo trajektem z pevniny. Společnosti, které zajišťují trajekty: Grimaldi Lines , Moby Lines , Tirrenia , Corsica Ferries

Sardinie je označována za Karibik Evropy

Sleduj nás na instagramu