Wizz Air

Jeden z největších nízkonákladových dopravců Wizz Air je maďarská společnost, která létá z Prahy do několika destinací. Do roku 2022 hojně dopravce využíval i letiště Pardubice pro své lety na Ukrajinu. Jde o poměrně mladou společnost, která byla založena v roce 2003. Jako většina nízkonákladových leteckých společností i Wizz Air se snaží využívat měnší tzv. sekundární letiště. Z blízkých letišť našich zahraničních sousedů létá Wizz Air i do Dubaje a na blízký východ za skvělé ceny. Flotila letadel je tvořená z rodiny letadel Airbus.

Jak se odbavit v aplikaci dopravce

Odbavení u společnosti Wizz Air je nutné online v aplikaci nebo v počítači předem. Odbavení na letišti je u základního tarifu zpoplatněno. Odbavení je k dispozici zdarma pro všechny 48 hodin před odletem a až 30 dní pro cestující kteří si zakoupili rezervaci sedadla. V případě, že jste si s rezervací nekoupili žádná místa, odbavení (check-in) bude k dispozicipouze 48 hodin před odletem. V případě, že nemáte zakoupeno odbavení na letišti a zapomenete se odbavit online sami, bude vám účtován poplatek 40 Euro. Veškeré poplatky společnosti Wizz Air najdete na webu dopravce.

Tarify:

Basic – tento tarif najdete i pod označením “ cestování na lehko “ a obsahuje pouze malé příruční zavazadlo. Zavazadlo musí mít maximálně rozměry 40x30x20 cm a musí se vejít pod sedadlo před vámi. V ceně máte také odbavení online zdarma a tím získáte palubní vstupenku. V případě, že tak neučiníte a budete vyžadovat palubní vstupenku na letišti připlatíte si 40 Euro na každého cestujícího.

WizzGo – v tomto balíčku získáte malé příruční zavazadlo, druhé příruční zavazadlo s rozměry maximálně 55x40x23 cm, odbavené zavazadlo do 20 kg a rezervované sedadlo. Odbavené zavazadlo má maximální povolené rozměry 149x119x171cm.

WizzPlus Flex – nejdražší možností je zakoupit si tento tarif. Získáte tím možnost cestovat se zavazadlem s hmotností až 32 kg, rezervované sedalo, přednostní nástup do letadla, malé příruční zavazadlo + další příruční zavazadlo. Budete mít také možnost bezplatné změny letu a možnost refundace do 72 hodin od koupě v případě, že rezervaci stornujete.

Jak získat lepší cenu u WizzAir ? Je to jednoduché. Pokud létáte pravidelně stačí si zakoupit členství s názvem WIZZ Discount Club. Dostanete tak další výhody v podobě nižší ceny letenek a také slevy na odbavené zavazadlo. Členství v klubu se někdy vyplatí i v případě jednoho letu při cestování dvou osob. Slevu získají totiž oba cestující. Sleva bývá od 10 Euro na osobu a let přičemž členství aktuálně stojí 29.90 Euro.

Spočítejte si kolik můžete ušetřit v případě členství v WIZZ Discount club