Odbavení zdarma v aplikaci.

Většina nízkonákladových dopravců nabízí v základní ceně letenky odbavení na letišti za poplatek. Pokud chcete létat co nejlevněji nebo jen s příručním zavazadlem, kdy na přepážku ani nepůjdete je třeba se odbavit on-line.

Při cestě na dovolenou je to jednoduché. Odbavení provedete doma přímo z počítače, ale když už jste na dovolené a nemáte k dispozici tiskárnu tak přichází na řadu odbavení a vystavení boarding passu v aplikaci dopravce.

Bez odbavení a boarding passu vám nebude umožněn vstup na palubu letadla.

Odbavení zdarma totiž začíná nejdříve 7 dní někdy třeba i jen dva dny před odletem. Dopravci tak, podle našeho názoru tlačí na zakoupení priority nebo sedadla v letadle a poté vám umožní odbavení až 60 dní předem. Jsou to ale další peníze navíc, které můžete na dovolené utratit jinak.

Každý dopravce dneska nabízí svou aplikaci, kde je možné odbavení a následné získání boarding passu zdarma. Nemusíte tak nic tisknout, vše máte v mobilu, ušetříte peníze a odbavení v appce probíhá na pár kliknutí. I pro neznalé angličtiny to při troše soustředění bývá snadné.

Společnosti u kterých se tento způsob získání boarding passu stává standardem a létají z Česka jsou zejména Ryanair, WizzAir, Vueling, EasyJet, Eurowings. Aplikace však najdete i u ostatních dopravců.

Před odjezdem a zahájení procesu odbavení v aplikaci doporučujeme se zaregistrovat a vyplnit svůj profil i případně profil spolucestujících včetně čísla cestovního dokladu. Tohle vám následně usnadní celý postup. Nebudete muset nic dalšího vypisovat a hledat. Všechno zůstane v aplikaci.

Doporučujeme se zaregistrovat přímo u dopravce a vyplnit profil cestujících.

Jakmile začne on-line odbavování, přihlaste se, vyhledejte v rezervaci letenek svůj let ( načte se automaticky po přihlášení nebo zadáte číslo rezervace z emailu ) a postupujte krok po kroku. Pokud nemáte zájem o dokoupení zavazadla, sedadla, občerstvení a dalších věcí, nic neoznačujte. Snad každý dopravce vám během procesu odbavení bude nabízet další a další zpoplatněné služby. Sedadlo vám pak bude náhodně přiděleno zdarma.

Pozor odbavení on-line je možné podle podmínek dopravce. U většiny dopravců je odbavení zastaveno 4 až 2 hodiny před odletem. Pak už palubní vstupenku nezískáte!

V dalších krocích již zadáte údaje všech cestujících – pokud jste si profily cestujících vyplnili předem tak jak doporučujeme, zakřížkujete už jen dané osoby, které letí s vámi. Cestovní doklady a jména se už výplní sami.

Sedadlo zdarma vám bude přiděleno náhodně v aplikaci.

Vše zvládnete do 5 minut a získáte tak tzv.boardind pass s unikátním QR kódem. Právě tento QR kód budete předkládat letušce a ještě předtím budete QR kód skenovat při vstupu na bezpečnostní kontrolu.

Každý cestující má vlastní boarding pass a vlastní QR kód. Aby nemusel mít každý cestující svou aplikaci, řešíme to tak že sken QR kódu si vzájemně pošleme jako obrázek. Skeny na letišti to nerozliší. Pro všechny případy, může jít ten s aplikací jako poslední a skenovat postupně všechny letenky pro ty co s ním letí.

Nemáte se čeho bát, je to jednoduché a rychlé. Ušetřené peníze si užijte na výletě a nevyhazujte je za zpoplatněné odbavení přímo na letišti. Video-návody, fotky z cest a další informace ohledně cestování najdeš na našich sociálních sítích.


Sledujte nás na sociálních sítích:

3 thoughts on “Odbavení zdarma v aplikaci.

Comments are closed.