Letovisko Rhodos je hlavním městem ostrova a najdete ho na severním cípu. Město je historické a mnoho památek je dochováno. Ve městě jsou pravidelné trhy a přístav. Největší nákupní možnosti i zábava všeho druhu. Všechno důležité se odehrává zejména tady.

Město se dělí na staré město a nové město. Staré město je zařazeno na seznam kulturních památek UNESCO. Nové město je plné taveren, hotelů a služeb pro turistický ruch jako jsou diskotéky, kasína a třeba i mořské akvárium.

Parkování u města Rhodos zdarma

Staré město Rhodos je nejčastějším výletním místem všech turistů. Historická část města pamatuje více než 2400 let. Středověké hrady města nabízí nezapomenutelný pohled na původní stavby své doby, které ohromují do dnes. Ve starém městě najdete palác velmistrů, kostely i mešity. Různá historická sídla a rezidence přičemž samotný palác můžete navštívit díky muzea. Staré město je stále živé a plné obchůdků, restaurací a to vše je zapsáno na světové dědictví UNESCO.

V přístavu města naleznete sochy v podobě jelena a laně. Podle historie právě zde stál Rhodský kolos. Vlevo na konci najdete věž Sv. Mikuláše a větrné mlýny. Na opačné straně – na sever najdete nejsevernější místo města i celého ostrova, kde se nachází akvárium.
Nejbližší pláže:

Pláž Kato Petres

Jízdní řády na ostrově