Jak sestavit itinerář výletu v zahraničí.


Je několik způsobů jak si sestavit výlet a poznat tak hlavní památky i ty méně známá místa v cizím městě. Nejjednodušší způsob je využít poznávacích zájezdů s cestovní kanceláří. Bohužel tento způsob je většinou i nejdražší možností a některým nemusí vyhovovat poznávat nové místa v davu s průvodcem. Jak si teda výlet sestavit sám? Poradíme vám jak na to.

Letenky i ubytování už máte, ale co dál? Chcete taky něco vidět a neležet jen v apartmánu nebo hotelovém pokoji. Využijte mapy Google, kde zadáte město nebo cíl cesty a vyfiltrujete si aktivity a turistické atrakce v okolí. Včetně navigace a přehled místní dopravy, vám tato aplikace nabídne taky. Jednoduché a většina Google mapy již využívá a má jí v telefonu. Další způsob je vše si najít předem a vypsat si místa která chcete navštívit….a tak trošku bloudit a díky tomu zažít i nepoznaná zákoutí historických uliček. Existuje však mnoho dalších pomocníků v podobě aplikací a webových stránek, aby se vám výletovalo pohodlněji. Níže si vyberte , která vám bude vyhovovat nejlépe.Sygic Travel : v základní verzi zdarma, ale vyžaduje registraci. Je v češtině a nabízí mnoho. Včetně uložení výletu, sestavení cesty a ukazuje k tomu časovou náročnost vybraného místa, rezervaci ubytování a vstupenek na historické památky a někde i návaznost spojů.
Mapy.cz – využijete hlavně při hledání výletu v Česku. Vše jde uložit offline a mít plán přímo v mobilu i bez připojení k internetu
Rome2rio.com: My osobně používáme nejčastěji na vyhledávání jízdních řádů, cesty na hotel a cesty na letiště. Nabízí asi největší množství dopravců a spojů.
Omio : Další aplikace pro cestování zaměřena na vyhledávání dopravy a přímí nákup jízdenek v aplikaci. Mnoho způsobů jak se dostat do cíle bez přemýšlení kde koupit jízdenku – ta vám přijde přímo do aplikace.
Trip.com : Aplikace i web, který nabízí sestavení výletu, doporučí kam zajít a nabídne i zprostředkování ubytování. Šikovný online průvodce v kapse.